Gelin ve Damat Temiz Bir Çevre İçin Çöp Topladı

Tüm dünyada aynı gün gerçekleşen18 Eylül Dünya Temizlik Günü’ne gönüllü doğa severler tarafından yoğun ilgi gösterildi. Çevre temizliğine Nazilli’den katılan gönüllüler arasında akşam dünya evine girecek bir çift de bulundu.

18 Eylül Dünya Temizlik Günü kapsamında Türkiye genelinde eş zamanlı olarak yapılan çevre temizliği hareketi Nazilli’de de doğa dostu gönüllüler tarafından gerçekleştirildi. Ağırlıklı olarak piknik alanları, parklar, sahiller ve ormanlık alanlarda yapılan çalışmaya birçok çevre dostu vatandaşın yanı sıra akşam dünya evine girecek olan Gizem Özkurt ve Sabri Gürel çifti de katıldı. İsabeyli’deki alana gelin arabasıyla gelen gelin ve damadın çevre duyarlılığı katılımcıların takdirini topladı. Çalışmaya gönüllü olarak katılan doğaseverler ve o sırada bölgede piknik yapan vatandaşlar, evlenecekleri gün dünyanın en büyük sivil çöp toplama hareketine destek veren gelin ve damadı alkış yağmuruna tuttu.

Eldivenleri giyerek gelinliğiyle çöp toplayan Özkurt, vatandaşları çevre duyarlılığı konusunda uyarırken, damat Sabri Gürel de; “Doğasever ve Hayvansever grupları olarak gelecek nesillere güzel ve temiz bir yarın bırakmak için el ele verdik. Bizim için çok anlamlı olan bu günde gönüllü dostlarımızla birlikte bizler de gelin ve damat olarak temizlik çalışmasında bulunduk. İnsanların mesire alanlarına geldikleri gibi gitmelerini ve bulmalarını istedikleri gibi bırakmalarını istiyoruz. Çünkü çocuklarımız buralara geliyor, onlara temiz bir yer bırakmalıyız. Çevremizi temiz tutalım” diye konuştu.

Bir süre gönüllülerle birlikte temizlik yapan çift, doğaseverleri düğünlerine davet ettikten sonra bölgeden ayrıldı.

Alıntı: http://www.nazilligundem.com/haber/nazillide-gelin-ve-damat-temiz-cevre-icin-cop-topladi-3379

Leave A Comment