Let’s Do It Türkiye olarak Dünya Temizlik Günü kampanyası ile birlikte ülkemizde 81 ilde çöp körlüğünü yenmek ve farkındalık oluşturmak adına çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Dünya Temizlik Günü her yıl Eylül ayının 3. Cumartesi günü kutlanmaktadır. 18 Eylül 2021 Dünya Temizlik Günü’nde 191 ülkede etkinlikler gerçekleştirilmiştir. Aynı tarihte ülkemizde 81 ilde 272 temizlik noktasında faaliyet gösterdik. Ülkemizde yaptığımız çalışmalar ‘Başarı Hikayeleri’ kapsamında değerlendirilmiş ve yaptığımız çalışmalar neticesinde ekibimize başarı belgesi verilmiştir. Bu yıl Dünya Temizlik Günü 17 Eylül 2022 tarihinde düzenlenecektir. Let’s Do It Türkiye ekibi olarak Dünya Temizlik Günü için hazırlıklarımızı sürdürüyoruz. Sizlerin desteği ve katkısı ile bu sene daha geniş kitlelere ulaşacağımızdan hiç şüphemiz yok.

Her yıl bölge direktörlükleri ve il temsilcilikleri koordinatörlüğünde gerçekleşen Dünya Temizlik Günü etkinliği, tüm dünyada eş zamanlı olarak yürütülmektedir. Ayrıca sürdürülebilir temiz bir gelecek sağlamak, yenilenebilir enerji kaynaklarına teşvik etmek, atık üretmemeyi ve gereksiz tüketime dur demeyi hedefleyen çalışmalara da destek verilmekte.

Sürdürülebilir Kalkınma Amaçlarından 17’sini gerçekleştirebilmek için faaliyetlerimizi gönüllülük esaslı olmak üzere sürdürmekte ve genç nesillerimizin projeler üretmesini teşvik etmek amacıyla buradayız.