Biz Kimiz?

2021 - Mersin/Turkey

Sed porttitor lectus nibh.

Let’s Do It Nedir?

Let’s Do It! daha temiz bir dünya için çalışmalar yapan küresel bir çevre hareketidir. 191 ülkeden milyonlarca insan, Let’s Do It! ile yanlış yönetilen katı atıklar ve yarattığı çevresel zorluklarla mücadele etmek için koordineli bir şekilde yerel ve küresel temizlik faaliyetleri düzenleyerek farkındalık oluşturmak ve çöp körlüğünü yenmek adına çalışmalarda bulunmaktadır.

Let’s Do It Türkiye, 2012 yılında dünya genelinde 16 ülkede gerçekleştirilen “Let’s Do It World” hareketine katılarak Türkiye’de de “Temizlik Günü” etkinliklerini başlattı. Her yıl düzenli olarak gerçekleştirilen Temizlik Günü etkinlikleri, Türkiye’nin her bölgesinde milyonlarca insanı bir araya getirerek, sokaklarda, plajlarda, parklarda ve ormanlarda atıkları toplamaya ve doğayı korumaya yönelik farkındalık oluşturmaktadır.

Let’s Do It Türkiye (Haydi Yapalım Derneği) Türkiye’nin çevre ve sürdürülebilirlik konusunda lider bir sivil toplum kuruluşudur. Türkiye’nin her yerinden insanları çevre sorunlarına karşı bilinçlendirmek ve çözümler üretmek için çalışır.

Let’s Do It Türkiye’nin hedefi sürdürülebilir bir geleceğe katkıda bulunmaktır.

Türkiye’nin temiz ve sağlıklı bir çevreye ulaşması için aktif gönüllüleriyle çalışmalar yapmaktadır.

Haydi Yapalım Derneği (Let’s Do It Türkiye) çevre alanında sivil toplum faaliyetlerinin etkinleştirilmesi ve geliştirilmesini sağlamak, bu konuda çalışma yapan kişi ve kuruluşlara destek vermek amacıyla kurulmuştur.

Misyonumuz

.

Misyonumuz

Geleceğimizi şekillendirmek ve güzelleştirmek için birlik olmanın gerekliliğine ve toplum bilincinin önemine ekip olarak inanmaktayız. Toplum bilinci oluşturmak ve birliği sağlamaktan görevli olan kurumların başında sivil toplum kuruluşları yer almaktadır. Biz, sorumluluğumuzu alarak üstümüze düşen görevleri yerine getirmeye çalışan bir ekip olarak çalışmalarımıza devam ediyoruz.

Let’s Do It Türkiye ekibi olarak ülkenin her köşesinde düzenlenen Dünya Temizlik Günü kampanyasıyla doğaya katkı sağlamak isteyen vizyoner ruha sahip kişilerin bir farkındalık yaratmasına eşlik etmekteyiz. Anadolu’nun her köşesinde farkındalık yaratmak, çöp körlüğünü yenmek ve yaşanabilir yarınlar için çok çalışmaktayız.

Toplumda çöp körlüğü kavramına dikkat çekmek, tüketimi azaltmak, atık yönetimi ve çevre bilinci konusunda eğitim çalışmaları düzenlemek, bu alanda faaliyet gösteren kişi ve kurumlar ile iş birliği gerçekleştirmek motivasyonuyla temiz yarınlar için çalışıyoruz.

Dünyanın 191 ülkesinde 60 milyondan fazla gönüllüyle hep daha fazlasına…

Vizyonumuz

.

Vizyonumuz

Vizyonumuz

Let’s Do It Türkiye sürdürülebilir yarınlar için sürdürülebilir çevreci planlarımızla dünyayı temiz tutmak, insanoğluna bu bilinci kazandırmak, atıkların toplanması için daha teknolojik, hızlı ve kolay çözümler sunmaktır.

Türkiye’de çöp körlüğünü yenerek, atıkların çevremizdeki olumsuz etkilerini azaltma ve sürdürülebilir bir çevreye sahip olma yolunda gerçekleştirilen gönüllü faaliyetleri organize etmek ve çevre politikalarında söz sahibi olmak vizyonuyla çalışmalarımızı 81 ilde aralıksız bir şekilde sürdürüyoruz.