Geleceğimizi şekillendirmek ve güzelleştirmek için birlik olmanın gerekliliğine ve toplum bilincinin önemine ekip olarak inanmaktayız. Toplum bilinci oluşturmak ve birliği sağlamaktan görevli olan kurumların başında sivil toplum kuruluşları yer almaktadır. Biz, sorumluluğumuzu kabul ediyor ve bunu geleceğe taşımak istiyoruz. 

Let’s Do It Türkiye ekibi olarak ülkenin her köşesinde düzenlenen Dünya Temizlik Günü kampanyasıyla doğaya katkı sağlamak isteyen vizyoner ruha sahip kişilerin bir farkındalık yaratmasına eşlik etmekteyiz. Anadolunun her köşesinde farkındalık yaratmak, çöp körlüğünü yenmek ve yaşanabilir yarınlar için çok çalışmaktayız.

Dünyanın 180 ülkesinde 21 milyondan fazla gönüllüyle hep daha fazlasına…

Let’s Do It! Nedir?

Let’s Do It 2008 yılında küçük bir Baltık ülkesi olan Estonya’da ortaya çıktı. 3 Mart tarihinde 50.000 kişi bir araya gelerek ülkenin 10.000 ton çöpünü 5 saat içinde temizledi. Eylemin görüntüleri bir anda yayıldı ve sonrasında tek günde temizlik modeli 15 ülke tarafından şok edici sonuçlarla tekrar edildi. 2019 yılında 180 ülkede 21 milyondan fazla gönüllünün katılımı ile gerçekleşti. Ülkemizde ise 2018 rakamlarına göre büyük bir ilerleme katederek 116 binden fazla gönüllüye ulaştık. Kanada’da -10 derecede, İran’da 48 derecede olmak üzere ekstrem koşullarda bile birçok gönüllü temizlik yaptı.

Misyonumuz!

“Bir gezegenimiz var ve ihtiyacımız olan 1.7 gezegen” İnsanoğlu gezegenin sağladığı kaynaklardan her yıl daha fazlasını tüketmekte. 2018 Dünya Aşınma verilerine göre 1 Ağustos’ta gezegenin sağladığı yıllık kaynaklar tükeniyor ve biz geri kalan günlerde doğaya borçlanıyoruz. Bu etkiyi azaltmak, daha yaşanabilir ve sürdürebilir çevreci çözümlerle doğaya borcumuzu ödemeyi amaçlamaktayız.

Vizyonumuz!

Daha sürdürülebilir yarınlar için sürdürülebilir çevreci planlarımızla dünyayı temiz tutmak, insanoğluna bu bilinci kazandırmak, atıkların toplanması için daha teknolojik, hızlı ve kolay çözümler sunmaktır.