21. Yüzyılın Farkındalık Akademisi

Daha sürdürülebilir ve yaşanabilir yarınlar için hayata geçirilen Genç Eko-Akademi ile gençlerin çevre ve sürdürülebilirlik alanlarındaki yetkinliklerini geliştiriyoruz.

24

Türkiye geneli seçilen 24 genç

14

14 hafta boyunca devam eden eğitimler

4

Hayata geçirilen 4 farklı kampanya

Amacımız

Amacımız, gençlerin çevre bilincini artırarak onları doğa ve çevre konularında daha duyarlı ve bilinçli bireyler haline getirmek ve aynı zamanda sürdürülebilirlik alanında etkin rol alabilecekleri beceriler kazandırmaktır.

Nasıl Yapıyoruz?

Genç Eko – Akademi olarak 14 haftalık bir süreci takip ediyoruz. Bu süreç boyunca interaktif eğitim programları düzenleyerek gençlere doğrudan bilgi ve deneyim aktarımı sağlıyoruz. Sürdürülebilirlik alanında uzman kişiler tarafından verilen derslerle su kaynaklarının korunması, sürdürülebilir gıda üretimi ve tüketimi, iklim değişikliği ve çevre hukuku gibi konuları detaylı bir şekilde ele alıyoruz.

Süreç boyunca takım liderlerimiz öncülüğünde düzenli olarak kampanya oluşturma toplantıları düzenliyoruz. Sürecin sonunda, gençlerin hazırladığı projeleri ve kampanyaları sunacakları bir kamp düzenliyoruz. Bu kampta, gençler çevresel farkındalıklarını ve liderlik potansiyellerini sergiliyorlar. Bizler de katılımcılarımızın oluşturdukları kampanyaları hayata geçirmek için karar alıcılara ulaştırıyoruz

Hedefimiz

Genç Eko – Akademi olarak temel hedefimiz, gençlerin çevre bilincini derinleştirmek, sürdürülebilirlik alanında etkin roller üstlenmelerine katkıda bulunmak, iklim değişikliği, küresel ısınma, kirlilik gibi sorunlara çözümler bulmalarını sağlayarak bu alandaki çalışmaları artırmak, toplumsal ve bireysel bilincin gelişmesini ve güçlenmesini sağlayarak gelecek neslin korunmasını ve sürekliliğini sağlamaktır.

GENÇ EKO-AKADEMİ programı ile ekolojik farkındalık alanındaki çalışmalarımızda gençlik katılımını ön planda tutuyoruz.

Gelecek vadeden gençlerin katılımı ile gerçekleştirdiğimiz projede alanında uzman eğitmenler tarafından çevrimiçi ve yüz yüze interaktif eğitimler düzenliyoruz. Daha sürdürülebilir ve yaşanabilir yarınlar için, Türkiye’nin yedi farklı bölgesinden gelen katılımcılarımıza mentor desteği sağlayarak dinamik ve eğlenceli bir eğitim planı sunuyoruz. 21. yüzyıl yetkinliklerine ve yaygın eğitim metotlarına ağırlık verdiğimiz oturumlarımızda yenilikçi bir öğrenme ortamı hazırlıyoruz.

Gençleri aynı çatı altında toplayarak üretecek olduğumuz kampanyaların ülkemizin her yerinde uygulanabilir olması için Haydi Yapalım Derneğinin etki gücünü kullanıyoruz.

Genç Eko-Akademi