21. Yüzyılın Farkındalık Akademisi

Daha sürdürülebilir ve yaşanabilir yarınlar için hayata geçirilen Genç Eko-Akademi ile gençlerin çevre ve sürdürülebilirlik alanlarındaki yetkinliklerini geliştiriyoruz.

22

Türkiye geneli seçilen 22 genç

15

15 hafta boyunca devam eden eğitimler

4

Hayata geçirilen 4 farklı kampanya

Amacımız

Geleceğin dünyasında etkin rol oynayacak gençlerimize iklim, döngüsel ekonomi, sürdürülebilir gıda, iklim teknolojileri, enerji, atık yönetimi ve eko-girişimcilik alanlarında yetkinlikler kazandırmayı sağlamak.

Nasıl Yapıyoruz?

Daha sürdürülebilir yarınlar için barışçıl, güvenilir ve yaygınlaştırılabilir olan bu kültürün, değişimin anahtarı olduğuna inanan GENÇ EKO-AKADEMİ ekibi olarak, gençlerimize kariyerlerinde yardımcı olup kapsayıcı gücümüzle Türkiye’nin 7 farklı bölgesinden katılım sağlayan 15-24 yaş aralığındaki 22 katılımcımıza mentorluk edip onlara dinamik ve eğlenceli bir eğitim planı sunuyoruz.

Hedefimiz

İklim değişikliğine bağlı etkinin azaltılması için küresel amaçlar doğrultusunda gerçekleştirdiğimiz projenin önceliği; iklim değişikliği ile sorunlara çözümler bularak bu alandaki çalışmaları arttırmak, toplumsal ve bireysel bilincin gelişmesini ve güçlenmesini sağlayarak gelecek neslin korunmasını ve sürekliliğini hedeflemekteyiz.

GENÇ EKO-AKADEMİ programı ile ekolojik farkındalık alanındaki çalışmalarımızda gençlik katılımını ön planda tutuyoruz.

Gelecek vadeden gençlerin katılımı ile gerçekleştirdiğimiz projede alanında uzman eğitmenler tarafından çevrimiçi ve yüz yüze interaktif eğitimler düzenliyoruz. Daha sürdürülebilir ve yaşanabilir yarınlar için, Türkiye’nin yedi farklı bölgesinden gelen katılımcılarımıza mentor desteği sağlayarak dinamik ve eğlenceli bir eğitim planı sunuyoruz. 21. yüzyıl yetkinliklerine ve yaygın eğitim metotlarına ağırlık verdiğimiz oturumlarımızda yenilikçi bir öğrenme ortamı hazırlıyoruz.

Gençleri aynı çatı altında toplayarak üretecek olduğumuz kampanyaların ülkemizin her yerinde uygulanabilir olması için Haydi Yapalım Derneğinin etki gücünü kullanıyoruz.

Genç Eko-Akademi